ID:757076
star star star star star
Zapytaj o ofertę

Petroster-Serwis Sp.J. Andrzej Koźbiał Adam Koźbiał

Automatyka, systemy pomiarowe i detekcji, serwis stacji paliw, elektromobilność
Cholerzyn 279, 32-060 Liszki
Małopolskie
Kompleksowy serwis stacji paliw – na co zwrócić uwagę? Cz.1
Udostępnij

Kompleksowy serwis stacji paliw – na co zwrócić uwagę? Cz.1

Kompleksowy serwis stacji paliw. Na czym to właściwie polega? Czym to się je i jak go oceniać? W dzisiejszych czasach serwis stacji paliw to złożone, wielowątkowe zagadnienie. Czasy w których głównym wyzwaniem serwisu była naprawa pompy w dystrybutorze czy też wymiana przepływomierza bezpowrotnie minęły. Dziś stacja paliw to oczujnikowane, nowoczesne i złożone środowisko techniczne składające się z wielu połączonych ze sobą urządzeń. W tym poradniku skupmy się na ten moment na podstawowych urządzeniach, z którymi kojarzy nam się każda stacja paliw, czyli na odmierzaczach. W kolejnych odcinkach przejdziemy całą listę urządzeń, które na dzisiejszej stacji paliw są wymagane prawem i bez których obiekt nie może istnieć. Będziecie sami zdziwieni jak tego dużo działa na dzisiejszych obiektach!

Bezsprzecznie nadal na pierwszym miejscu pod kątem „ważności” urządzeń są dystrybutory, zwane odmierzaczami paliw. Ich utrzymanie w dobrym stanie technicznym, zapewniające nieprzerwaną sprzedaż paliw to kluczowa rola serwisu. Na serwis odmierzaczy składają się dwa ważne  elementy: sprawny serwis awaryjny oraz cykliczna konserwacja urządzenia.

Serwis awaryjny to nic innego jak szybkie gaszenie problemów. Mamy na stacji paliw awarię (brak sprzedaży paliwa z danego dystrybutora) i musimy działać natychmiast. Przy wyborze firmy serwisowej zwróćcie pod tym względem na kilka aspektów. Po pierwsze warto zapytać czy firma ma  awaryjny telefon czynny całą dobę. Odmierzacz może się zepsuć o każdej godzinie i nawet w niedzielę! Po drugiej warto podpytać czy serwis ma duże auto z magazynem części. Firma Petroster-Serwis dodatkowo prowadzi nawet cykliczne wyliczenia awaryjności poszczególnych urządzeń. Oznacza to, że potrafimy pokazać Klientowi jak dużo płaci za serwis danego urządzenia i zasugerować czy nie pomyśleć już o wymianie.

Druga sprawa to przegląd. Odmierzacze powinno się przeglądać 2 razy na rok – po zimie oraz przed zimą… Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to sytuacja idealna, więc raz na rok też będzie w porządku. Jak wygląda taki przegląd? Dzielimy go na część elektryczną i mechaniczną. Podczas przeglądu sprawdzane są wszystkie elementy dystrybutora i to dla każdego węża osobno.

Podczas przeglądu warto czasami interweniować i np. wykonać regenerację poszczególnych elementów. Petroster-Serwis z siedzibą w Cholerzynie wykonuje takie regeneracje.

Regenerujemy:

  • Pompy ON/PB
  • Przepływomierze
  • Pompy VRS

Pamiętajcie – ważne, aby mieć ze sobą sprawdzonego, doświadczone partnera serwisowego. Takiego, który świadczy usługi on-site czyli bezpośrednio na stacji paliw oraz takiego, który ma zaplecze techniczne dla napraw i serwisu off-site (regeneracje, naprawy pomp, itp.).