ID:767294
star_border star_border star_border star_border star_border
Zapytaj o ofertę

Alumast S.A.

Maszty flagowe, słupy oświetleniowe, stacje ładowania samochodów elektrycznych
Marklowicka 30a, 44-300 Wodzisław Śląski
śląskie
Kupuj słupy z certyfikatem - zgodnie z prawem!

Czy wiesz, że producent słupów oświetleniowych powinien posiadać certyfikat i deklarację stałości właściwości użytkowych na ten produkt? Żądaj tych dokumentów od producenta! 

Jakie zatem dokumenty wskazują na to, że słupy oświetleniowe muszą mieć certyfikat i deklarację stałości właściwości użytkowych w odniesieniu do normy PN EN 40:

  1. Dla słupów oświetleniowych kompozytowych konieczna jest certyfikacja na zgodność z normą przedmiotową PN EN 40-7:2004 aby je wprowadzić do obrotu zgodnie z obowiązującym prawem.
  2. Certyfikat wydawany jest bezterminowo, ale dla jego ważności konieczny jest coroczny audyt nadzoru przez akredytowaną jednostkę. Jeżeli firma nie dopełnia tego obowiązku certyfikat jest zawieszany i ostatecznie wycofywany.
  3. Dokumnety wskazujące na to, że słupy oświetleniowe muszą mieć certyfikat i deklarację stałości właściwości użytkowych w odniesieniu do normy PN EN 40-7:2004:
      • ustawa o wyrobach budowlanych 28.02.2019 - to podstawowy dokument określający wprowadzenie produktu na rynek.
      • rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady EU nr 305/2011 S dn. 9.03.2011.
      • Dziennik Ustaw deklarowanie właściwości użytkowych wyrobu i znakowanie znakiem budowlanym - dokumentem wskazującym, że słupy oświetleniowe kompozytowe spełniają wymagania normy zharmonizowanej PN EN 40-7:2004 jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dn. 06.12.2016 r.
      • Dziennik Urzędowy UE 2016 C398.09 - ponieważ norma PN EN 40-7:2004 jest normą zharmonizowaną muszą odnosić się do niej akredytowane jednostki certyfikujące wyrób. W w/w Dzienniku Ustaw wpisana jest norma wraz z datą okresu przejściowego do którego można było nie stosować tej normy. Dla słupów oświetleniowych kompozytowych jest to dzień 01.10.2004 r.
      • ustawa wyrobach budowlanych - kary - wskazane są kary finansowe za wprowadzenie do obrotu wyrobu bez jego właściwego oznakowania. 
ZNAKOWANIE WYROBÓW MOŻE ODBYWAĆ SIĘ PO DOKONANIU AUDYTÓW CERTYFIKUJĄCYCH KONTROLNYCH W RAMACH BADANIA ZKP U PRODUCENTA LUB IMPORTERA
MY TO MAMY - Z NAMI JESTEŚ BEZPIECZNY!

Zapraszamy na naszą stronę